USDC від Circle стає найбільшим бенефіціаром від поштовху ЄС щодо сумісних стейблкойнів

Обсяг торгів стейблкойном USDC у 2024 році різко зріс до 23 мільярдів доларів.

Регулювання MiCA створило підвищений попит на сумісні стейблкойни, а USDC Circle став основним бенефіціаром цієї тенденції.

Насправді USDC лідирує в попиті на регульовані стейблкоїни, за даними французької аналітичної фірми блокчейнів Kaiko.

Підвищений попит на USDC після MiCA

У своєму останньому звіті Kaiko показало, що наразі невідповідні стейблкойни складають 88% від загального обсягу стейблкойнів. Але очікується, що Європейське регулювання ринків криптоактивів (MiCA), яке було запроваджено 30 червня, змінить цю динаміку, в результаті чого маркет-мейкери віддадуть перевагу сумісним стейблкоїнам над невідповідними альтернативам.

За останні кілька місяців відомі криптобіржі, такі як Binance, Bitstamp, Kraken і OKX, уже ввели обмеження, видаливши невідповідні стейблкойни, включаючи USDT Tether, для своїх європейських клієнтів.

Тим часом Кайко зауважив, що частка сумісних стейблкойнів значно зросла за останній рік, що вказує на зростаючий апетит до більш прозорих і регульованих альтернатив, тенденція, яка в основному принесла користь USDC.

Згідно з оцінками Kaiko, тижневий обсяг торгів USDC різко зріс, досягнувши 23 мільярдів доларів у 2024 році, порівняно з 9 мільярдами доларів у 2023 році та 5 мільярдами доларів у 2022 році. Це зростання підштовхнуло ринкову частку USDC до історичного максимуму, наблизившись до 14% у FDUSD. .

Цікаво, що минулого тижня Circle, фінтех-компанія та компанія, що стоїть за USDC, отримала ліцензію на електронні гроші від Французького Autorite de Controle Prudentiel et de Resolution (ACPR), що робить її сумісною з положеннями стейблкойнів згідно з MiCA. Завдяки цьому Circle став першим глобальним емітентом стейблкойнів, який досяг відповідності з новою нормативною базою в Європі.

Схвалення також означало, що його токени USDC і Euro Coin (EURC) тепер випускаються в ЄС у повній відповідності до MiCA.

Централізовані біржі сприяють зростанню USDC

Було також виявлено, що централізовані біржі, або CEX, відіграли важливу роль у збільшенні обсягів USDC за останній рік.

Після рішення Binance перереєструвати USDC у березні 2023 року частка ринку стейблкойна на CEX підскочила з середнього 60% до понад 90% на всіх біржах. Запровадження Bybit торгівлі USDC без комісій у лютому 2023 року також сприяло збільшенню обсягів.

Зростання попиту USDC можна пояснити його дедалі більшим використанням для розрахунків за безстроковими ф’ючерсними контрактами. Частка безстрокового біткойна, деномінованого в USDC, на Binance та Bybit зросла з 0,3% до 3,6% з січня. Для Ethereum perpetual зростання було ще більш значним: обсяг торгів ETH-USDC зріс з 1% до понад 6,8% за той самий період.

Джерело: www.cryptopotato.com