Уряд Великобританії готує важливий крок у світі криптовалют.

Великобританія анонсувала, що закон про регулювання криптовалют побачить світ на початку 2025 року. Цей документ буде представлений на конференції, присвяченій інноваціям у фінансовій сфері та токенізації активів, яка відбудеться в Лондоні.

Міністерство фінансів Великобританії прагне створити комфортні умови для регулювання стейблкоїнів. Спочатку планувалося ухвалити законопроєкт влітку цього року, але через вибори його прийняття було тимчасово відкладено.

Влада Великобританії має намір дозволити використання стейблкоїнів як платіжного засобу за умови їх прив’язки до долара або євро. Законопроєкт також спрямований на регулювання стейкінгу, що отримує підтримку з боку блокчейн-індустрії, яка прагне прискорити процес легалізації.

ЄС вже ухвалив закон MiCA, і Лондон не має наміру відставати, аби зберегти свій статус одного з провідних фінансових центрів світу.

Закон MiCA (Markets in Crypto-Assets) — це законопроєкт Європейського Союзу, який регулює криптовалютні активи та пов’язані з ними послуги. Він спрямований на створення єдиного правового простору для криптовалютних ринків в ЄС, забезпечуючи захист інвесторів, запобігання шахрайству та відмиванню грошей, а також підтримку інновацій у криптоіндустрії. MiCA встановлює вимоги для емітентів криптовалют, постачальників послуг і криптовалютних гаманців, а також регулює випуск стейблкоїнів і інших типів активів, забезпечуючи більшу прозорість і безпеку на ринку.

Також, за даними Acryptoinvest.news: Уряд Великобританії заснував аналітичну платформу блокчейна, на якій за останні кілька років зберігалися мільярди доларів у біткоїнах.
Arkham Intelligence, аналізуючи дані ончейн-аналітики станом на 6 грудня, виявила гаманець, пов’язаний з урядом Великобританії, на якому зберігається 61 245 BTC, вартість яких становить близько 6 млрд доларів. Цей гаманець також отримав прибуток від руху ціни біткоїна, отримавши понад 28 млн доларів нереалізованого прибутку.

Arkham стверджує, що біткоїни, які належать уряду Великобританії, є конфіскованим активом у Чжіміня Цяня, шахрая, який організував багатомільярдну аферу. Тим не менше, гонка по впровадженню криптовалют серед держав триває, і багато хто прагне опинитися на провідній світовій лінії, а не виявитися в шлюпці, а тим більше за бортом.